آرایشی

نحوه رژ لب زدن و راهکارهایی برای زیباتر نشان دادن لب ها:

نحوه رژ لب زدن:رژ لب یک راه سرگرم کننده برای افزایش زیبایی ظاهر شماست ، اما استفاده از آن می تواند مشکل باشد. در صورت استفاده اشتباه ، رژ لب ممکن است ناهموار به نظر برسد ، ممکن است روی پوست شما خیلی زود محو شود. خوشبختانه یک روش ساده و در عین حال موثر برای نحوه رژ لب زدن و نگه داشتن آن در محل وجود دارد. شما در کوتاه ترین زمان به بهترین ظاهر خود خواهید رسید!

1.انجام یک برنامه ساده برای نحوه رژ لب زدن

نحوه رژ لب زدن
یک لایه نازک از بالم لب برای مرطوب و یکنواخت کردن لب های خود بمالید.

بالم لب،لب های شما را تغذیه می کند بنابراین احتمال خشک شدن و پوسته پوسته شدن آنها کمتر است. علاوه بر این ، بالم لب می تواند لب های شما را با پر کردن نقاط ناهموار صاف کند. بالم لب را روی لب بالا از کمان لب بزنید و به گوشه های لب بزنید. سپس ، بالم لب را از پایین به سمت گوشه های لب خود بمالید.

اگر احساس می کنید لب های شما کدر و خیلی خیس شده اند ، قبل از استفاده از رژ لب ، موم اضافی را با دستمال پاک کنید.

در صورت تمایل لب های خود را با مداد لب ردیابی کنید.

برای استفاده از مداد لب ، نوک آن را در مرکز کمان لب خود قرار دهید و خط لب را به آرامی در گوشه دهان خود در هر طرف بکشید. سپس ، مداد خود را در مرکز لب پایینی خود قرار دهید و در امتداد لب خود به گوشه های هر طرف بکشید.

هر روز یک خط لب شفاف یا رنگ نزدیک رنگ لب خود انتخاب کنید. این رنگ لب ها می توانند با هر رنگ لب مناسب باشند.
اگر ترجیح می دهید ، از خط لب، همرنگ رژ لب خود استفاده کنید.

لبخند بزنید تا کار شما یکنواخت شود.

وقتی صحبت می کنید و دهان خود را حرکت می دهید ، پوست شما به طور طبیعی کشیده می شود که می تواند رژ لب شما را ناهموار نشان دهد. برای اطمینان از لایه لایه بودن آن ، هنگام استفاده از رژ لب کمی لبخند بزنید.
سعی کنید به چیزی فکر کنید که شما را خوشحال می کند.

شروع به زدن رژ لب در مرکز لب های خود کنید،ساده ترین راه استفاده از آن این است که مستقیما با خود رژ روی لب بزنید.

برای ساده ترین کاربرد ، آن را مستقیماً از خود رژ بمالید. برای شروع ، رژ لب را در کمان لب بالای خود قرار دهید و روی لب بکشید. رژ لب را با دقت روی کمان لب پایین خود بزنید و به طرف امتداد لب های خود بزنید.

اگر نمی خواهید رژ خود را مستقیماً از خود رژ بکشید ، از برس رژ لب یا انگشت وسط تمیز خود ،برای زدن رژ استفاده کنید. با برس یا نوک انگشت خود رژ بردارید ، سپس رژ را روی لب های خود بکشید. از مرکز لب تا گوشه دهان کار کنید.

رژ لب را از مرکز به گوشه دهان خود بکشید.

رژ لب را از مرکز کمان لب های خود به بیرون بکشید و به گوشه لب بالایی خود برسانید. این کار را در طرف دیگر لب بالا انجام دهید. سپس ، رژ لب خود را در مرکز لب پایینی خود قرار دهید و آن را به گوشه لب پایینی خود در هر طرف پخش کنید.
می توانید رژ لب را با یک حرکت سریع از مرکز به گوشه بکشید یا می توانید آن را با استفاده از خطوط کوچک روی لب خود بکشید. کاری را که برای شما راحت تر است انجام دهید.

نحوه رژ لب زدن
از انگشت خود برای پر کردن مناطق تکه تکه با لایه دوم استفاده کنید.

لب های خود را بررسی کنید تا ببینید آیا رنگ یکنواخت به نظر می رسد. اگر لکه های تکه ای دارید ، یک انگشت تمیز را روی نوک رژ بکشید ، سپس ناحیه تکه ای را بکشید و رژ را پخش کنید.
به طور کلی بهتر است بیش از 1 لایه ،روی لب های خود نزنید زیرا رژ لب ممکن است چین خوردگی داشته باشد. در عوض ، با انگشت خود در صورت نیاز رژ لب اضافی را به آرامی پخش کنید.

داخل لب خود را با دستمال پاک کنید تا اضافی آن برداشته شود.

یک دستمال تمیز را از وسط تا کنید ، سپس آن را بین لب های خود نگه دارید لب های خود را دور بافت بچسبانید و رها کنید.
این کار به جلوگیری از برخورد رژ لب بر روی دندان شما کمک کند.

2.ماندگاری رژلب

قبل از استفاده از رژ لب ، لب های خود را با کرم پایه بپوشانید .

فونداسیون می تواند به رژ لب شما قدرت ماندگاری دهد و ممکن است از ریختن رژ لب شما جلوگیری کند. علاوه بر این ، فونداسیون ممکن است سطح لب های شما را یکدست کند. از فونداسیونی استفاده کنید که همرنگ آن چیزی باشد که در بقیه صورت خود استفاده می کنید. آن را با استفاده از انگشتان تمیز یا اسفنج آرایش روی لب های خود بمالید.

به عنوان یک گزینه دیگر شما میتوانید ، پرایمر آرایش را روی لب های خود بمالید.

پرایمر محصولی است که به ماندگاری بیشتر آرایش شما در محل کمک می کند. علاوه بر این ، می تواند سطح پوست، از جمله پوست لب شما را یکنواخت کند. یک قطره کوچک پرایمر را روی نوک انگشت تمیز خود بگذارید و آن را روی لب های خود قرار دهید. سپس ، اجازه دهید 1-2 دقیقه بماند و بعد رژ خود را بمالید.
در صورت لزوم می توانید پرایمر بیشتری به نوک انگشتان خود اضافه کنید تا کل لب های شما را بپوشاند.

پودفیکس را روی رژ خود قرار دهید تا رژ لب ماندگار شود .

اگر از پودر فیکس برای آرایش خود استفاده می کنید ، ممکن است از آن برای ماندگاری رژ لب خود نیز استفاده کنید. یک برس لب تمیز یا برس سایه چشم را به پودر فیکس خود آغشته کنید ، سپس مقدار اضافی آن را کنار بگذارید. پودر را کمی روی رژ خود غبار کنید تا آن را تنظیم وفیکس کند.

3.استفاده از تکنیک های کاربردی نحوه رژ لب زدن

رژ روشن تری را روی رژ لب تیره بزنید تا لب های شما شفاف تر به نظر برسند.

ابتدا یک لایه از رژ لب هایی که انتخاب کرده اید بمالید. سپس ، از انگشت وسط خود استفاده کنید و رژ لب را کمی روشن تر در مرکز لب بالا و پایین بکشید. رنگ را با هم ترکیب کنید تا طبیعی به نظر برسد. این باعث می شود ظاهر لب های شفاف تری ایجاد شود.

با استفاده از 2 رژ همرنگ لب های طبیعی ایجاد کنید.

از سایه روشن روی لب های خود شروع کنید. سپس با استفاده از یک مداد لب در سایه تیره ، قسمت بیرونی لب های خود را بکشید. در نهایت ، از یک برس تمیز لب یا انگشت خود استفاده کنید تا مداد و رنگ لب را در جایی که به هم می رسند ترکیب کنید ، که جلوه ای زیبا ایجاد کند.
به عنوان مثال ، ممکن است از قرمز تیره و قرمز روشن استفاده کنید.

رژ گونه را روی رژ خود بزنید تا مات به نظر برسد.

رژگونه مات و پودری را انتخاب کنید که هم رنگ رژ لب شما باشد. پس از استفاده از رژگونه انگشت خود را روی رژگونه بکشید و آن را به لب های خود فشار دهید. رژگونه را تا زمانی که کاملاً لب های شما را بپوشاند و رژ لب شما را مات کند ، ادامه دهید.
از رژگونه براق استفاده نکنید.
این رژگونه ها برای همه رنگ رژلب جواب نمی دهد ، زیرا ممکن است نتوانید رژگونه را در هر رنگ پیدا کنید. آن را با رنگهای هلویی ، صورتی و برنز امتحان کنید ، زیرا پیدا کردن آنها راحت تر است.
اگر نمی توانید رژگونه را در رنگ مناسب پیدا کنید ، می توانید به جای آن از سایه چشم مات در یک رنگ متناسب استفاده کنید.

4.انتخاب رنگ رژلب

نحوه رژ لب زدن
سایه هایی با ته رنگ آبی یا بنفش برای داشتن چهره ای سرد انتخاب کنید.

اگر رگه های زیر پوست شما ته رنگ آبی دارد احتمالاً رنگ پوست شما سرد است. سایه های سردتر مانند رنگ های زمستانی برای شما بسیار زیبا به نظر می رسند. می توانید رنگ های متنوعی بزنید ، اما مطمئن شوید سایه ای که انتخاب می کنید دارای ته رنگ آبی یا بنفش باشد. این باعث ایجاد رنگ طبیعی در پوست شما می شود و به شما کمک می کند تا بهترین ظاهر خود را داشته باشید.
به عنوان مثال ، رنگ قرمز مایل به آبی یا بنفش در برابر پوست شما بهترین ظاهر را دارد.

نحوه رژ لب زدن
اگر رنگ پوست شما گرم است به دنبال رنگ های نارنجی یا زرد باشید.

اگر رگه های شما در زیر پوست سبز دیده شوند احتمالاً رنگ پوست شما گرم است. سایه های گرمتر مانند رنگهای پاییزی برای شما بسیار جذاب به نظر می رسند. شما هنوز هم می توانید هر رنگی را انتخاب کنید ، اما سایه ای را انتخاب کنید که دارای رنگ نارنجی یا زرد باشد.
به عنوان مثال ، به دنبال رژ لب قرمز نارنجی یا سایه های مرجانی باشید.

نحوه رژ لب زدن
اگر ته رنگ خنثی دارید ، با سایه های مختلف بازی کنید.

اگر رگهای شما سبز و آبی به نظر برسند ممکن است رنگ خنثی داشته باشید. در این حالت ، شما در اکثر رنگ ها عالی به نظر خواهید رسید. رژ لبي انتخاب كنيد كه به شما احساس شگفت انگيز بدهد.
اگر لب پررنگ دوست دارید ، ممکن است قرمز یا سایه های روشن را امتحان کنید. واگر رنگ ملایم ترجیح می دهید ، ممکن است به سایه های پاییزی بچسبید.

نحوه رژ لب زدن
اگر لب های نازکی دارید از رژ لب های قرمز یا تیره خودداری کنید.

سایه های تیره تر ، از جمله قرمز ، می تواند لب های نازک را حتی نازک تر نشان دهد. این به این دلیل است که رنگ های تیره سایز لب های شما را به حداقل می رسند. در عوض ، سایه روشن یا براق را انتخاب کنید که می تواند لب های شما را شفاف تر نشان دهد.
به جای قرمز بهتر است سایه صورتی براق بزنید.

اگر لب های براق دارید از رژ لب براق یا شاین خودداری کنید.

رنگ های براق وشاین هر دو می توانند لب های شما را بزرگتر نشان دهند. اگر می خواهید لب های خود را به حداقل برسانید ، به جای آن یک سایه مات را امتحان کنید. لب های شما هنوز هم جذاب به نظر می رسند اما خیلی بزرگ نخواهند بود.
با رنگ های مختلف بازی کنید ، اما دقت کنید که فرمول مورد استفاده شما مات است.
لایه ای از براق کننده لب را روی رژ خود اضافه نکنید ، زیرا درخشندگی بیشتری می بخشد.

اگر لب بالا بزرگتر است ، یک سایه روشن تر به لب پایینی خود بزنید.

رنگهای روشن تر می توانند جلوه یک لب پرتر را ایجاد کنند ، به خصوص اگر با رنگ تیره تر ترکیب شوند. اگر لب بالایی پر و لب پایینی نازک دارید ، می توانید از این اثر برای متعادل کردن لب های خود استفاده کنید. 2 رنگ مشابه را انتخاب کنید. سایه تیره تر را به لب بالا و سایه روشن را به لب پایین خود بزنید تا لب های شما یکدست تر به نظر برسند.

رژ لب را زیر کمان لب خود بکشید تا یک لب زیرین چاق و متعادل ایجاد شود.

ممکن است لب پایینی چاق و لب بالایی نازک داشته باشید که می توانید آن را متعادل کنید. ابتدا رژ لب خود را طبق معمول بمالید. سپس ، با انگشت خود کمی رژ لب را در مرکز لب بالا و درست زیر کمان لب خود بکشید. سایه روشن تر باعث ایجاد جلوه ضخامت در لب بالا می شود.
سایه ای را انتخاب کنید که شبیه به رنگ طبیعی لب شما باشد.


سپاسگزاریم که تا پایان مقاله نحوه رژ لب زدن همراه ما بودید امیدواریم نحوه رژ لب زدن را به طور کامل آموخته باشید.شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *