آرایشی

محافظت ازموهای رنگ شده و طریقه نگه داشتن آنها با 26 نکته:

محافظت ازموهای رنگ شده


محافظت ازموهای رنگ شده:با مراقبت مناسب و کمی خلاقیت ، می توانید موهای رنگ شده خود را براق و شاداب نگه دارید. این خبر خوبی است زیرا 70 درصد از زنان در ایالات متحده موهای خود را رنگ می کنند! متخصصان برای محافظت از رنگ مو و حفظ زیبایی موهای شما این 26 نکته را برای مراقبت از موهای رنگ شده ارائه می دهند:

رنگ موی ماندگار بستگی به موهاوحالت مو دارد.

رنگ مو می تواند باعث متخلخل شدن موها شود ، که باعث می شود رطوبت به راحتی جذب و آزادنشود. این می تواند باعث از بین رفتن مولکول های رنگ در هر زمان که موهای شما خیس می شود شود. در اینجا نکاتی در مورد چگونگی حفظ رطوبت بیشتر در موهای خود با حفظ بهترین حالت ممکن آورده شده است.

1.از آرایشگر خود بخواهید فقط از رنگ مو با کیفیت و اورجینال استفاده کند

-ابتدا از رنگ کردن موهای خود بخواهید تا از رنگ موی حرفه ای و اورجینال استفاده کند که با گذشت هفته ها رنگ مو تغییر ووز نشود . رنگ مو با روغن های طبیعی به حفظ رطوبت موهای رنگ شده کمک کرده و ظاهری براق و سالم به مو میدهد. رنگ مو بدون آمونیاک یکی دیگر از گزینه های حرفه ای عالی است که موها را درمان می کند؟

2.به یاد داشته باشید: رنگ قرمز بیشتر مستعد از دست دادن رنگ است

 • -رنگ موهای قرمز به دلیل داشتن بزرگترین مولکول ها ، سریعتر محو می شوند. اندازه مولکول نفوذ عمیق رنگ قرمز به موها را دشوارتر می کند ، بنابراین سریعتر از بین می روند. بنابراین هنگام انتخاب رنگ قرمز ، حتماً از آرایشگر خود بخواهید از رنگ مو استفاده کند که نتایج رنگ با کیفیت بالا را با حداقل فشار بر کوتیکول مو به حداکثر برساند.

3.موهای رنگ شده خود را کمتر شامپو بزنید

 • برای جلوگیری از بین رفتن رنگ مو ، موهای خود را کمتر شستشو دهید . برای حفظ سلامت مو ، فقط دو یا سه بار در هفته و هرگز بیش از یک بار شامپو نزنید. این کار به ماندگاری بیشتر رنگ شما کمک می کند و به محافظت ازموهای رنگ شده کمک می کند.
محافظت ازموهای رنگ شده

 • 4.روز درمیان ، از روغن های طبی و طبیعی موهای رنگ شده استفاده کنید
 • برای کمک به شادابی موهای رنگ شده ، موهای خود را برعکس کرده و روغن را به ریشه اسپری کنید تا روغن جذب شود.


  5. 2 روز بعد از رنگ کردن صبر کنید. بعد شامپو استفاده کنید

  • وقتی موهای خود را رنگ می کنید ، حداقل 48 ساعت برای شامپو کردن ، ترجیحاً بیشتر صبر کنید. اگر می توانید سه یا چهار روز بعد ازرنگ کردن از شامپو استفاده کنید ، این کار به رنگ مو ماندگاری بهتری میدهد.

  6.موهای خود را در حمام خشک نگه دارید

  – از کلاه دوش استفاده کنید تا موهای رنگ شده در حین دوش گرفتن خیس نشوند ، زیرا این کار می تواند باعث از بین نرفتن رنگ شود. یا ، موهای خود را دم اسبی ببندید تا از خیس شدن آنها جلوگیری شود.

  7.هنگام شامپو زدن موهای رنگ شده دمای آب را کاهش دهید

  • وقتی شامپو می زنید ، با آب ولرم یا سرد بشویید. آب داغ سریعتر رنگ موها را از بین می برد زیرا سطح تار مو را باز می کند که باعث خروج مولکول های رنگ می شود.

  8. شامپو را کنار بگذارید وبیشتر از نرم کننده استفاده کنید سعی کنید گاهی اوقات از نرم کننده فقط روی موهای رنگ شده استفاده کنید

  -در صورت امکان ، از نرم کننده و مرطوب کننده فقط برای موهای رنگ شده خود استفاده کنید. شامپو بیشتر ازحد می تواند رنگ موهای شما را تغییر دهد.

  9.هربار که موهای رنگ شده را شامپو می کنید بانرم کننده به موهای خود حالت دهید

  -هنگام شامپو زدن ، هربار موهای رنگ شده خود را با نرم کننده محافظ رنگ حالت دهید. موهای نرم به رنگ شما کمک می کند درخشان تر و یکدست تر به نظر برسد.

  موارد استفاده از محصولات اورجینال و مخصوص برای موهای رنگ شده اهمیت دارد

  آنچه روی موهای خود می گذارید ، در طول عمر رنگ و سلامت طولانی مدت موهای شما اهمیت دارد. . موهای رنگ شده نیاز به توجه خاصی دارند ، بنابراین خرید محصولات اورجینال مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. استفاده از شامپوها و نرم کننده های محافظ رنگ روی موهای رنگ شده می تواند به محافظت از رنگ و درخشندگی و همچنین حجم موها کمک کند.

  10.از بهترین شامپو برای موهای رنگ شده استفاده کنید

  -هنگام شستن موهای رنگ شده ، حتماً از شامپوی محافظ رنگ استفاده کنید. استفاده از شامپو خوب به ماندگاری بیشتر رنگ شما کمک می کند و به حفظ سلامت موهای شما کمک می کند.

  11.از محصولات سولفات خودداری کنید

  • سولفات ها حاوی نمک هستند که رطوبت را از بین می برد و از دست دادن رطوبت یکی از عوامل اصلی کم رنگ شدن است.

  12.فقط قبل از رنگ آمیزی از شامپوهای شفاف کننده روی موهای رنگ شده استفاده کنید

  -شامپوهای شفاف کننده می توانند رنگ موها را از بین ببرند زیرا حاوی سطح بالایی از مواد شوینده به منظور تمیز کردن عمیق و از بین بردن آلودگی و محصولات آرایش مو هستند ، بنابراین از آنها استفاده نکنید مگر اینکه رنگ آمیزی موها درست باشد. اگر موهای خاکستری دارید ، به دنبال شامپوی شفاف کننده باشید که سیلیکون ها مو را پاک می کند.

  13.از بهترین نرم کننده برای موهای رنگ شده استفاده کنید

  -اگر از نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده نمی کنید ، به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. از آنجا که موهای رنگ شده اسیب پذیرند ، باید از نرم کننده های محافظ رنگ استفاده کنید. نرم کننده هایی با روغن هایی مخصوص. در برابر محو شدن مانع محافظتی روی موهای رنگ شده مقاومت میکند. علاوه بر این ، نرم کننده هایی وجود دارد که به طور خاص برای جلوگیری از رنگ پریدگی زودرس موهای رنگ شده استفاده می شود.

  نکات درمانی در خانه برای موهای رنگ شده شما

  هنگام رنگ کردن مجدد موها ، اولین قدم این است که از متخصص سالن خود بخواهید رنگ موی بدون آمونیاک برایتان استفاده کند. این امر به ویژه برای پوشش خاکستری طولانی مدت بسیار مهم است. هنگامی که رنگ شما در جای خود قرار گرفت ، گام هایی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از رنگ زیبا و سلامت مطلوب موها انجام دهید. علاوه بر استفاده از شامپو و نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده ، می توانید با استفاده از درمان های خانگی از موهای خود محافظت کنید. در اینجا پیشنهاداتی وجود دارد.

  14.برای صاف کردن و درخشندگی موهای رنگ شده از ماسک های خانگی استفاده کنید

  -برای درخشندگی بیشتر ، یکبار در هفته مو های رنگ شده خود را با یک ماسک موی طبیعی، ماساژ دهید. ماسک را روی موهای مرطوب بمالید و از ریشه تا نوک موها را شانه کنید. موهای خود را به داخل بکشید و آنها را در جای خود سنجاق کنید یا در یک حوله نرم بپیچید و ماسک را به مدت 30 دقیقه روی موهای خود بگذارید. وقتی آن را آبکشی می کنید ، موهای نرم تر و براق تری برای شما باقی می ماند.

  15.برای محافظت ازموهای رنگ شده ، کمتراز ابزارهای حرارتی استفاده کرد.

  -بسیار مهم است:استفاده از یک روش ابزار های حرارتی می تواند موهای شما را جدا کرده و از آنها در برابر ، عناصر و دیگر نیروهای آسیب رسان اسیب پذیرتر میکند. . به دنبال نرم کننده هایی باشید که مخصوص محافظت ازموهای رنگ شده طراحی شده اند. این امر به ویژه در صورت استفاده مکرر از سشوار ، فر یا صاف کننده اتو یا زمان زیادی را در کنار بخاری یا زیر نور آفتاب باشید این آسیب ها را افزایش می دهد.

  16.برای افزودن شفافیت به موهای رنگ شده ، از روغن های گیاهی استفاده کنید

  • درمان روغن های گیاهی ساده برای انجام در خانه و کمک به درمان درخشش رنگ مو است. روغن را روی موهای تمیز و خشک شده با حوله بمالید و موهای خود را با کلاه دوش یا پلاستیک بپوشانید. با استفاده از حوله داغ ، سشوار یا حتی نشستن در زیر نور آفتاب ، گرما را اعمال کنید. پس از گرم کردن روغن ، اجازه دهید موها تا دمای اتاق خنک شوند و سپس با آب سرد بشویید.

  17.موهای رنگ شده خود را برای فرایند رنگ بعدی با شامپوی شفاف کننده آماده کنید

  -چند هفته قبل از انجام رنگ مو ، از ماسک و روشهای نرم کننده استفاده کنید تا موهای شما قوی و آماده دریافت رنگ شوند. سپس درست قبل از رنگ مو با شامپوی شفاف کننده شامپو بزنید.

  18.موهای رنگ شده را برای استفاده از ابزار داغ در برابر حرارت محافظت کنید

  • اگر از سشوار و اتوزیادبرای موهای خود استفاده می کنید ، قبل از استفاده از حرارت مطمئن شوید که موها کاملاً خشک شده اند تا به موها اسیب نرسد. موها را با نرم کننده قوی تقویت کننده آماده کرده و با یک اسپری موی محافظ به پایان برسانید.

  19.برای محافظت ازموهای رنگ شده خود رژیم غذایی سالم داشته باشید

  • آنچه می خورید به سلامت موها و ظاهر آنها ارتباط دارد. مواد مغذی حاصل از رژیم غذایی سالم ، انرژی را برای رشد و درخشندگی موها تأمین می کند. غذاهایی که حاوی پروتئین غنی از آهن هستند با ساختن کراتین قوی ، سر و موهای شما را تغذیه می کنند ، پروتئینی که موها را تقویت می کند ، بافت را بهبود می بخشد و رشد را تحریک می کند. از گوشت بدون چربی ، ماهی ، پنیرهای کم چرب ، سفیده تخم مرغ ، اسفناج و سویا استفاده کنید تا موهای رنگ شده شما بهترین ظاهر را داشته باشد. بین وعده های غذایی ، میوه ، آجیل ، سبزیجات و غلات مصرف کنید.

  20- مکمل ها می توانند به سلامت موهای رنگ شده کمک کنند

  -ویتامین ها کلید دیگری برای حفظ سلامت و درخشندگی موهای رنگ شده هستند. ویتامین C با حمایت از فولیکول های مو ، رگ های خونی را در پوست سر سالم نگه می دارد. ویتامین C همچنین به شما در جذب آهن از پروتئین های گیاهی کمک می کند. ، ویتامین B ضروری ، موهای ضعیف را تقویت کرده و بافت آنها را بهبود می بخشد. ماهی آزاد ، هویج ، زرده تخم مرغ و ساردین یافت می شود. هنگامی که رژیم غذایی کم است ، مصرف مکمل های ویتامین می تواند به سلامت مو و بدن شما کمک کند.

  محافظت ازموهای رنگ شده


  نکاتی در مورد موهایی که با رنگ مو درمان نمی شوند:

  21.تا حد امکان از حرارت کمتری روی موهای خود استفاده کنید

  • موهای رنگ شده بیشتر مستعد آسیب هستند ، بنابراین تا حد ممکن از استفاده از سشوار ، سشوار یا اتوی صافی خودداری کنید. هر زمان که می توانید اجازه دهید موهای رنگ شده به طور طبیعی خشک شوند. اگر قصد دارید از گرما استفاده کنید ، پس از استفاده از شامپو و نرم کننده محافظ رنگ ، از یک محصول یک ظاهر طراحی کننده محافظ حرارت استفاده کنید. اگر باید موهای رنگ شده خود را با سشوار خشک کنید ، آنها را در کمترین درجه حرارت نگه دارید. اگر سشوار شما دارای تنظیم است ، تنظیم کنید تا مو نسوزد.

  22.از محصولات دارای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برای محافظت ازموهای رنگ شده خود در برابر نور خورشید استفاده کنید

  • هر فصلی که باشد ، اشعه خورشید می تواند رنگ موها را کم رنگ کند. سعی کنید از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید ، اما وقتی در یک روز روشن بیرون از خانه هستید ، با استفاده از محصولات حاوی محافظ UV از موهای رنگ شده خود مراقبت کنید. بسیاری از محصولات حالت دهنده ، نرم کننده و اسپری مو دارای SPF هستند. برخی از محصولات محافظ اشعه ماوراء بنفش حتی حاوی ترکیبی از ویتامین ها هستند که به بازسازی موهای رنگ شده و جلوگیری از آسیب های بعدی کمک می کند. اگر می دانید که برای مدت طولانی در معرض نور آفتاب خواهید بود ، برای محافظت بیشتر از کلاه استفاده کنید. در طول تابستان که اشعه خورشید در خطرناک ترین سطح خود است ، در طول روز روی موهای خود اسپری کنید تا دربرابر اشعه خورید محافظت شود.

  23.از رسیدن کلر روی موهای رنگ شده خودداری کنید

  -اگر زمان زیادی را در استخر می گذرانید ، موهای رنگ شده خود را خیس کرده و قبل از خیس شدن از نرم کننده استفاده کنید تا از آسیب رساندن کلر به رنگ شما جلوگیری شود ، زیرا مواد شیمیایی موجود در کلر می تواند تجمع کرده و باعث تغییر رنگ مو شود-به ویژه رنگهای روشن تر- برای خشک نگه داشتن موهای خود از کلاه شنا استفاده کنید.

  24.موهای خود را مکرر رنگ نکنید

  • بیش از حد یک چیز خوب می تواند به یک چیز بد تبدیل شود ، و این شامل رنگ مو می شود. رنگ کردن بیش از حد موها می تواند باعث آسیب شود ، بنابراین هر پنج تا شش هفته بیش از یک بار رنگ نکنید. وقتی ریشه ها نمایان می شوند ، محصولات مختلفی در بازار وجود دارد که به شما کمک می کند تا رنگ کردن بعدی را پشت سر بگذارید. رنگ های گیاهی ، ریمل مو و کانسیلرهای ریشه اسپری همگی می توانند به ما کمک کرده و تاریشه های تازه روییده شده را پنهان کرد .

  25.موهایی را که رنگ کرده رو دوبار رنگ نزنید

  • در استفاده از مواد شیمیایی برای موهای خود زیاده روی نکنید. در صورت رنگ کردن ، سعی کنید از دوبار رنگ کردن همزمان خودداری کنید. اگر می خواهید هر دو را انجام دهید ، حتماً از آرایشگر خود مشورت بخواهید تا شمارا راهنمایی کند تا موهایتان اسیب نبیند.

  26.اگر موهای شما وز شده است

  • اگر موهای رنگ شده شما وز شده است ، ممکن است موهای شما آسیب دیده باشد. بهترین روش برای سالم نگه داشتن موهای رنگ شده ، این است که به طور منظم موها را کوتاه کنید . شما مجبور نیستیدزیاد کوتاه کنید. فقط به اندازه کافی برای دور نگه داشتن انتهای فرسوده

  خوشحال می شویم ما را در اینستاگرام هم دنبال کنید.

  بازگشت به لیست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *