آرایشی

درمان منافظ باز پوست:

منافذ پوست , این سوراخ های ریز در همه جا وجود دارند و پوست صورت، بازوها، پاها و هر جای دیگر بدن شما را می پوشانند.

منافذ عملکرد مهمی دارند. آنها اجازه می دهند عرق و روغن از طریق پوست شما خارج شود، شما را خنک می کند و پوست شما را سالم نگه می دارد و در عین حال از شر سموم خلاص می شود. منافذ نیز منافذ فولیکول های مو هستند. حتی اگر منافذ مهم هستند، برخی از افراد از ظاهر آن‌ها خوششان نمی‌آید – به خصوص در قسمت‌هایی از بدن که بیشتر به چشم می‌آیند، مانند روی بینی و پیشانی.

هیچ راهی – و هیچ دلیلی – برای ازبین بردن کامل منافظ پوست وجود ندارد. اما راه هایی وجود دارد که آنها را کمتر بر روی پوست شما نشان می دهد.

درمان منافظ باز پوست

چگونه منافذ پوست را به حداقل برسانیم؟

راه های زیادی برای درمان منافظ باز پوست وجود دارد. این نکات را بخوانید و بررسی کنید!

با پاک کننده ها بشویید

پوستی که اغلب چرب است یا دارای منافذ بسته است، ممکن است از استفاده از پاک کننده روزانه سود ببرد. یک مطالعه بالینی در سال 2006 نشان داد که استفاده از یک پاک کننده می تواند برخی از علائم آکنه را به حداقل برساند و منافذ شما را پاک نگه دارد.

با استفاده از یک پاک کننده ملایم که می توانید بدون نسخه خریداری کنید، شروع کنید. به دنبال برچسبی باشید که نشان دهد برای افرادی با پوست معمولی تا چرب ساخته شده است. مواد تشکیل دهنده باید اسید گلیکولیک را ذکر کنند. هر شب قبل از رفتن به رختخواب صورت خود را بشویید و مراقب باشید که بیش از حد صورت خود را با پاک کننده شستشو ندهید. این ممکن است باعث خشک شدن پوست شما شود.

از رتینوئیدهای موضعی استفاده کنید

محصولات دارای ترکیبات رتینوئید (ویتامین A ) نشان داده شده است که منبع مورد اعتماد درجات مختلفی از موفقیت در کوچک کردن منافذ دارند. می‌توانید برچسب‌های مواد تشکیل دهنده محصولات را در سوپرمارکت و داروخانه خود بخوانید و به دنبال کرم‌هایی باشید که «ترتینوئین» در آن فهرست شده است.

هنگام استفاده احتیاط کنید. این محصولات معمولاً بهتر است یک بار در روز استفاده شوند. استفاده مکرر از رتینوئیدها می تواند پوست شما را تحریک کند و باعث قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست شود و همچنین احتمال آفتاب سوختگی شما را افزایش دهد.

در اتاق بخار بنشینید

ممکن است نشستن در یک اتاق بخار برای بستن منافذ پوست غیر منطقی به نظر برسد. از این گذشته، بخار منافذ شما را باز می کند و باعث می شود بدن شما عرق تولید کند. اما این امکان وجود دارد که منافذپوست شما بزرگ به نظر برسد زیرا کثیفی، روغن یا باکتری در داخل آنها به دام افتاده است.

یک اتاق بخار پیدا کنید وبا دقت صورت خود را بشویید، 5 تا 10 دقیقه منافذ خود را باز کنید. پوست شما ممکن است بعد از آن سفت تر به نظر برسد.

با این حال، اتاق‌های بخار می‌توانند محل نگهداری میکروب‌ها و باکتری‌ها باشند. پس از استفاده از یک اتاق بخار عمومی، یک حوله تمیز بردارید و قبل از استفاده از آن در آب گرم، آن را به مدت یک یا دو دقیقه در حالی که سرد می شود روی صورت خود بمالید. این کار منافذ پوست شما را می بندد و از ورود باکتری های جدید جلوگیری می کند..

یک روغن ضروری بمالید

استفاده از روغن‌های ضروری به‌عنوان یک درمان خانگی این روزها رایج است، اما در مورد کوچک شدن منافذ، ممکن است شواهدی برای اثبات آن وجود داشته باشد.

روغن های ضروری ضد التهابی مانند روغن میخک و پوست دارچین، باکتری ها را از پوست شما دفع می کنند. همچنین می تواند پوستی متعادل و شاید منافذی کوچکتر به شما بدهد.

روغن ماده فعال خود را با یک روغن حامل ملایم مانند روغن بادام یا روغن جوجوبا قبل از استفاده مخلوط کنید. این مخلوط را بیش از چند دقیقه روی پوست خود نگذارید.

پوست خود را لایه برداری کنید

لایه برداری می تواند سموم داخل پوست را که می توانند منافذ را بزرگتر نشان دهند، از بین ببرد. یک اسکراب ملایم صورت با زردآلو یا چای سبز تسکین دهنده احتمالاً بهترین گزینه است. با تمیزکردن صورت، هرگونه کثیفی یا آلودگی روی سطح پوست، همراه با سلول های مرده پوست که ممکن است ایجاد شده باشد، از بین می رود. این به طور کلی باعث می شود صورت شما صاف تر، سفت تر به نظر برسد.

از ماسک خاک رس استفاده کنید

یک راه سریع برای درمان منافظ باز پوست, کاهش التهاب و جای زخم آکنه استفاده از ماسک خاک رس است. در یک کارآزمایی بالینی از سال 2012، زمانی که شرکت کنندگان فقط دو بار در هفته از ماسک خاک رس مخلوط با روغن جوجوبا استفاده کردند، ضایعات آکنه تا 54 درصد کاهش یافت.

ماسک های خاک رس با خشک کردن سبوم زیر منافذ شما و همچنین چسبیدن به ناخالصی ها و بیرون کشیدن آنها در حین خشک شدن ماسک، منافذ را به حداقل می رساند. ماسک خاک رس را دو تا سه بار در هفته به عنوان بخشی از روتین پاکسازی صورت خود امتحان کنید.

لایه برداری شیمیایی را امتحان کنید

اگر منافذ پوست شما بزرگ به نظر می رسد به این دلیل است که پوست شما بیش از حد سبوم تولید می کند، ممکن است زمان آن رسیده باشدکه لایه برداری شیمیایی را امتحان کنید. لایه برداری با اسید هیالورونیک می تواند به تنظیم تولید سبوم کمک کند و لایه برداری با اسید سالیسیلیک باعث رشد سلول های جدید پوست می شود تا جایگزین سلول های قدیمی تر و آسیب دیده شود. از این لایه بردارها در حد اعتدال استفاده کنید، زیرا به مرور زمان پوست شما را نسبت به آفتاب سوختگی حساس می کنند.

محصولات طبیعی برای درمان منافظ باز پوست و جای جوش

محصولات و درمان‌های خانگی زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند منافذ شما را کوچک‌تر نشان می‌دهند. کلید یافتن آنچه برای شما کار می کند ممکن است به این بستگی داشته باشد که بفهمید چه چیزی باعث بزرگ شدن منافذ شما می شود. آیا پوست چرب است؟ عرق؟ سموم محیطی؟ پوستی که نیاز به لایه برداری دارد؟ شاید فقط ژنتیک باشد! برخی از درمان ها بهتر از سایرین کار می کنند، بنابراین کمی آزمایش کنید تا زمانی که آنچه برای شما مفید است را بیابید.

5 محصول طبیعی برای درمان منافظ باز پوست و جای جوش

روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه که به نام سیاه دانه نیز شناخته می شود، یک گیاه دارویی نسبتاً رایج است و روغن آن را می توان در اینترنت یافت. این روغن علاوه بر داشتن خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی، ضد التهاب نیز می باشد. اما کاهش التهاب تنها راهی نیست که ممکن است به کاهش جای آن کمک کند. مطالعات نشان می دهد که می تواند سرعت بهبود زخم و همچنین بهبود زخم را افزایش دهد. همچنین می تواند رنگدانه ها را یکنواخت کند یا حتی از آکنه به طور کلی جلوگیری کند.

روغن دانه گل رز

روغن دانه گل رز که عمدتاً به عنوان راه حلی برای پیری به بازار عرضه می شود، به طور گسترده ای در دسترس است و استفاده مستقیم روی پوست بی خطر است. یک مطالعه همچنین نشان می دهد که می توان از آن برای درمان جای زخم استفاده کرد. اگرچه این مطالعه مختص اسکارهای جراحی بود، اما این روغن می تواند به طور مشابه در کاهش جای آکنه مفید باشد. محققان دریافتند که استفاده از آن دو بار در روز باعث کاهش ظاهر جای جوش و تغییر رنگ می شود.

عسل

حتی لازم نیست برای این درمان احتمالی جای آکنه به داروخانه بروید. عسل برای اهداف دارویی متعددی از جمله سوختگی، زخم و تبخال استفاده می شود. و تحقیقات نشان می دهد که منبع قابل اعتماد است که می تواند بهبود زخم را تسریع کند و پتانسیل ایجاد جای زخم را کاهش دهد. محققان دریافتند که استفاده مستقیم از عسل به دلیل خواص ضد باکتریایی آن می تواند به پاکسازی زخم کمک کند. همچنین قادر به مبارزه با عفونت هایی است که در غیر این صورت می توانند باعث ایجاد آکنه بیشتر شوند.

آلوئه ورا

مانند عسل، آلوئه ورا نیز یک درمان خانگی رایج است. در مورد آکنه، به طور مشابه به روند بهبودی کمک می کند. طبق مطالعه‌ای استفاده مستقیم از آلوئه ورا روی زخم‌ها باعث کاهش التهاب وجای آکنه می‌شود. می‌توانید ژل‌ها و محصولات آلوئه‌ورا را در داروخانه‌ها پیدا کنید، اما خودتان نیز می‌توانید این گیاه را پرورش دهید. برگ ها را برش دهید و ژل چسبنده را مستقیماً روی پوست بمالید.

آب لیمو

هیچ تحقیق قابل توجهی وجود ندارد که ثابت کند آب لیمو در خلاص شدن از شر آکنه شما موثر است. با این حال، شواهد حکایتی فراوان است. بسیاری می گویند که در استفاده از آب لیمو برای جای آکنه موفقیت زیادی پیدا کرده اند. طرفداران می گویند که به کاهش تغییر رنگ و یکنواخت شدن رنگ پوست شما کمک می کند. از آنجایی که آب لیمو بسیار اسیدی است، فقط چند قطره از آن را مستقیماً روی جای زخم بمالید.

امیدواریم مطلب درمان منافظ باز پوست به درمان منافظ باز پوستتان کمک کرده باشد.

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *