آرایشی

آموزش صحیح و درست نحوه لاک زدن ناخن در چند مرحله:

داشتن لاک ناخن با لایه های مرتب و یکدست بسیار مشکل است. بدست آوردن یک لاک ناخن تمیز و یکدست به تمرین ، صبر و ..نیاز دارد. باما همراه باشید تا نحوه لاک زدن صحیح را به شما آموزش دهیم.

آماده سازی ناخن:

1.

لاک قدیمی را از ناخن های خود پاک کنید. به منظور ایجاد یک مانیکور مرتب و یکنواخت ، ابتدا باید هرگونه لاک قدیمی را از ناخن های خود پاک کنید.لاک پاک کن حاوی استون ناخن و کوتیکول های شما را خشک می کند. در صورت امکان ، از لاک پاک کن بدون استون برای پاک کردن ناخن هایتان استفاده کنید.

یک پد یا پنبه را روی دهانه پاک کننده لاک ناخن خود قرار دهید. مطمئن شوید که دهانه بطری را به طور کامل می پوشاند. بطری را وارونه کرده و چند ثانیه صبر کنید تا پد یا پنبه با پاک کننده اشباع شود. پد یا پنبه را روی ناخن های خود بمالید تا لاک پاک شود. در صورت نیاز پد یا پنبه خود را دوباره اشباع کنید.

2.

ناخن های خود را کوتاه و صاف کنید. پس از برداشتن لاک ناخن قدیمی خود ، مدتی را به کوتاه کردن ، فرم دادن و حالت دادن ناخن های خود اختصاص دهید. ناخن گیر ، سوهان و یک بافر ملایم را پیدا کنید.

در صورت نیاز از برش دهنده ها برای کوتاه کردن ناخن های خود استفاده کنید. لبه های ناخن های خود را با سوهان ناخن صاف کنید. ناخن های خود را به شکل گرد ، مربع یا بیضی کنید. روی هر ناخن را با یک بافر کمی ساینده بزنید تا سطح ناخن های شما یکدست شود.

نحوه لاک زدن
3.

دستان خود را در آب گرم خیس کنید. هنگامی که ناخن های شما فرم و ساییده می شوند ، یک لحظه به آن ها استراحت دهید. یک ظرف را بیرون بیاورید و آن را با آب گرم و یک قطره از پاک کننده ملایم صورت خود پر کنید. قبل از خیساندن دستان خود ، از یک اسکراب ملایم بدن برای لایه برداری استفاده کنید. دستان خود را در آب گرم و صابون فرو کنید تا اسکراب بدن از بین برود. دست های خود را به مدت سه دقیقه خیس کنید. دستان خود را از ظرف بردارید و روی یک حوله تمیز خشک کنید.

پس از خیساندن دست ها ، کوتیکول های ناخن شما نرم می شوند و راحت تر به عقب رانده می شوند.

4.

کوتیکول های خود را به عقب هل دهید. اگر واقعا درد می کند این کار را نکنید زیرا ممکن است باعث خونریزی آنها شود. اگر مدتی این کار را انجام نداده اید ممکن است کمی درد داشته باشد. کوتیکول ها بخشی از پوست شما هستند. آنها از ماتریس ناخن شما ، قسمتی از ناخن که رشد می کند ، در برابر عفونت محافظت می کند. بریدن کوتیکول ماتریس ناخن شما را برای عفونت باز می کند. همچنین می تواند باعث تغییر شکل در ناخن ، مانند برجستگی و تغییر رنگ شود. به جای بریدن کوتیکول ها ، آنها را به عقب فشار دهید تا ظاهر بیضی شکل به ناخن شما داده شود. همچنین باعث ایجاد خط لاک منظم می شود.

از یک فشار دهنده کوتیکول استفاده کنید تا کوتیکول را با دقت به سمت بستر ناخن خود عقب بکشید. دو طرف کوتیکول را نیز فشار دهید. هر گونه پوست خشک را بردارید. این کار را روی بقیه ناخن های خود تکرار کنید.

5.

کوتیکول ها و پوست خود را مرطوب کنید. پس از لایه برداری دستها ، مرطوب کردن پوست بسیار مهم است. یک کرم یا لوسیون دست غلیظ و لوکس انتخاب کنید. این کرم یا لوسیون را در دستان خود ماساژ دهید. یا ، مقداری روغن بادام یا روغن کوتیکول با برچسب مشخص استفاده کنید و روی کوتیکول های خود بمالید. این باعث هیدراته شدن آنها می شود و با پوست سفید نیمه مرده باقی مانده به درستی برخورد می شود.

6.

روغن و چربی را از ناخن های خود پاک کنید. اگر روی ناخن های شما بماند ، روغن های کرم یا لوسیون دست شما عمر لاک شما را کوتاه می کند. می توانید این روغن ها را با الکل و پنبه یا پد پاک کنید.

یک پد یا پنبه را روی دهانه بطری الکل قرار دهید. بطری را وارونه کرده و یک لحظه صبر کنید تا پد یا پنبه با الکل اشباع شود. قسمت پایین بطری را روی یک سطح صاف قرار دهید. پد یا پنبه ی آغشته به الکل را روی ناخن های خود بکشید تا روغن از بین برود. در صورت نیاز تکرار کنید

برای تمیز نگه داشتن لاک ناخن خود از ترفندهای مختلف استفاده کنید

1.

قبل از لاک زدن ناخن ها ، یک لایه نازک از روغن یا وازلین را روی هر ناخن بمالید. قبل از لاک زدن ناخن های خود ، می توانید اقداماتی را انجام دهید تا از خشک شدن لاک در خارج از خطوط ناخن جلوگیری کنید. شما می توانید هر بار با قرار دادن یک لایه نازک از وازلین در لبه ناخن خود به یک لاک ناخن کاملا مرتب دست یابید. روغن وازلین به عنوان سدی بین پوست و لاک ناخن شما عمل می کند.

یک پنبه را به وازلین آغشته کنید . اگر وازلین ندارید ، می توانید از لوسیون استفاده کنید. پنبه را در اطراف لبه های هر ناخن بکشید.لاک خود را بردارید و آماده لاک زدن به ناخن هایتان شوید.

2.

قبل از جلا دادن ناخن ها ، یک لایه نازک از چسب سفید را دور هر ناخن بمالید. اگر برای لاک زدن داخل خطوط ناخن خود مشکل دارید ، می توانید قدم هایی برای تمیز کردن سریع و منظم بردارید. یک لایه نازک از چسب سفید را روی لبه ناخن های خود بمالید تا یک خط صاف و مرتب و شفاف ایجاد کنید. چسب از پوست شما در برابر لاک محافظت می کند.

یک پنبه را در یک بطری چسب سفید فرو کنید. از پنبه ای برای استفاده یک لایه نازک و یکنواخت از چسب سفید در لبه ناخن های خود استفاده کنید. قبل از اینکه ناخن های خود را لاک بزنید ، منتظر بمانید تا چسب خشک شود.

نحوه لاک زدن
3.

منتظر بمانید تا لاک خشک شود و بعد خط لاک ناخن خود را تمیز کنید. اگر لاک ناخن خود را مرتب بزنید ممکن است لاک ناخن کمتری برای پاک کردن از روی پوست خود داشته باشید.شما میتوانید به جای استفاده از یک لایه نازک از وازلین یا چسب سفید ،بعد از اتمام استفاده از لاک ، خطوط لاک ناخن خود را تمیز کنید. می توانید لاک های روی پوست را با یک برس آرایشی قدیمی یا پاک کننده لاک ناخن تمیز کنید. این روش نیاز به صبر دارد.

همچنین می توانید از یک پنبه تمیز حاوی پاک کننده لاک ناخن استفاده کنید.

نحوه لاک زدن و خشک کردن ناخن ها:

1.

روی هر ناخن یک لایه پایه بزنید و صبر کنید تا خشک شود. کت های پایه ، ناخن های شما را تقویت و محافظت می کنند. این لایه اول مانیکور عمر لاک شما را نیز افزایش می دهد. هر ناخن را با یک لایه نازک و یکدست از پوشش پایه بپوشانید. اجازه دهید پوشش پایه خشک شود.

برس را روی قسمت داخلی بطری بکشید تا لایه اضافی پایه از برس خارج شود.

شما همیشه باید از یک لایه پایه استفاده کنید ، استفاده از این محصول در صورتی که ناخن هایتان میشکنند و یا پوسته پوسته میشوند، بسیار مهم است.

پوشش پایه به استحکام ناخن های شما کمک می کند.

2.

اولین لایه لاک را در سه ضربه بزنید و بگذارید خشک شود. برای دستیابی به یک مانیکور زیبا یک تا سه لایه نازک لاک بزنید.میتوانید ضخامت هر لایه را تنها با گذاشتن لاک کافی بر روی برس خود برای پوشاندن یک ناخن کنترل کنید. با کشیدن برس خود به سمت داخل دهانه بطری از پایه به نوک ، لاک اضافی را از برس خود بردارید. هنگامی که به اندازه کافی روی برس خود لاک زدید ، رنگ را در سه ضربه بزنید.

یک تکه کوچک لاک در پایه ناخن خود بالای کوتیکول خود قرار دهید. (این مانع جمع شدن لاک می شود.)

با استفاده از قلم مو ، لاک را به سمت کوتیکول بکشید – تمام تلاش خود را بکنید تا بین لاک و کوتیکول یک فاصله کوچک از ناخن باقی بماند.

برس را به طور مستقیم از پایه تا نوک ناخن خود بکشید.

برستان را مجدد را به پایه ناخن خود برگردانید.

برس را در امتداد منحنی سمت چپ ناخن خود به سمت بالا حرکت دهید تا تمام قسمت آن با لاک پر شود.

برستان را به پایه ناخن خود برگردانید.

برس را در امتداد منحنی سمت راست ناخن خود به سمت بالا حرکت دهید تا تمام قسمت آن با لاک پر شود.

این روند را روی هر ناخن تکرار کنید.

بگذارید لاک قبل از افزودن یک لایه دیگر خشک شود.

3.

یک لایه دوم و/یا سوم لاک را با سه ضربه بزنید و بگذارید خشک شود. با خشک شدن اولین لایه ، تعیین کنید که آیا نیاز به افزودن لایه دوم لاک دارید. اگر لاک شما شفاف است ، ممکن است بخواهید دو یا چند لایه اضافه کنید. اگر لاک شما مات است ، ممکن است نیازی به افزودن لایه دوم و/یا سوم نباشد. پس از خشک شدن اولین لایه لاک ، در صورت تمایل ، لایه دوم لاک را بزنید.

یک نقطه کوچک از لاک ناخن را در قسمت بالای ناخن خود درست بالای کوتیکول خود قرار دهید.

با استفاده از برس ، نقطه لاک را به طرف کوتیکول به سمت پایین بکشید – سعی کنید بین لاک و کوتیکول خود یک فاصله کوچک ناخن بگذارید.به طور مستقیم از پایه تا نوک ناخن برس خود را بکشید.

برس را در پایه ناخن خود قرار دهید..در امتداد منحنی سمت چپ ناخن برس خود را بکشید تا تمام قسمت آن با لاک پر شود.

برس را در پایه ناخن خود قرار دهید.

در امتداد منحنی سمت راست ناخن برس خود را به سمت بالا بکشید تا تمام قسمت آن با لاک پر شود.

این روند را روی هر ناخن تکرار کنید.

بگذارید لاک قبل از افزودن سومین لایه یا استفاده از یک لایه رویی خشک شود.

4.

یک لایه یکنواخت از لایه بالایی را روی هر ناخن بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود.

کت تاپ به انگشتان صیقلی شما درخششی می بخشد.

هنگامی که ناخن های شما کاملاً خشک شدند ، یک لایه نازک از لایه بالایی را روی هر ناخن بمالید.

ناخن های خود را در آب یخ خیس کنید تا لاک شما سریعتر درمان شود.

تمیز کردن ناخن ها:

1.

با استفاده از یک تکه پنبه وازلین را از اطراف هر ناخن جدا کنید. اگر یک لایه نازک از وازلین را روی لبه ناخن های خود زده اید ، اجازه دهید ناخن های شما قبل از حذف ماده کاملاً خشک شوند. وقتی لایه رویی خشک شد ، لبه های ناخن خود را با یک پنبه تمیز بکشید. همانطور که وازلین را از روی پوست خود برمی دارید ، هرگونه لاک را که روی ماده روغنی نشسته است پاک می کنید.

2.

لایه نازک چسب و لاک اضافی لاک را از اطراف هر ناخن جدا کنید. وقتی ناخن های شما خشک شد ، لایه نازک چسب سفید را با دقت از روی پوست خود بردارید. همانطور که چسب سفیدخشک را جدا می کنید ، هر لاکی را که خارج از خط لاک ناخن شما باشد نیز پاک می کنید. پس از برداشتن ، یک خط لاک ناخن مرتب ومنظم برای شما باقی می ماند.

3.

لاک اضافی را با یک برس آرایشی قدیمی و پاک کننده لاک ناخن تمیز کنید. پس از اتمام لاک ناخن های خود ، می توانید هرگونه لاک اضافی را با یک برس آرایشی قدیمی آغشته به پاک کننده لاک ناخن با دقت پاک کنید. علاوه بر پاک کننده برس ، به یک پد یا پنبه احتیاج دارید. پس از اتمام لمس خطوط لاک ناخن ، یک مانیکور بکر برای شما باقی می ماند.

مقدار کمی لاک پاک کننده ناخن را در ظرف یا درب بطری بریزید.

برس خود را به پاک کننده آغشته کنید و سپس آن را روی یک پد یا پنبه پاک کنید.

برس را در کنار خط ناخن خود قرار دهید. بدون اعمال فشار ، برس را در امتداد خط لاک ناخن خود بکشید.

این کار را روی هر خط لاک ناخن تکرار کنید.

از برس برای حذف لاک ناخن که روی پوست شما خشک شده است استفاده کنید.

برس خود را در محلول پاک کننده آغشته کنید و در صورت نیاز روی پنبه یا توپ پاک کنید.

امیدواریم که با مطالعه این آموزش نحوه لاک زدن صحیح را آموخته باشید.شما عزیزان میتوانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

سپاسگزارم که همراه سایت لوازم آرایشی گیسوبیوتی بودید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *